DKK National Udstilling i Varde den 29-8-2015

Babyklasse: L

Dommer: Roger Vanhoenacker

 

DKK Skue i Billund den 13-9-2015

Babyklasse: SL Plac. 2

Dommer: Leif Lehmann Jørgensen

 

DKK International udstilling i Hillerød den 19-9-2015

Babyklasse: SL Plac. 2

Dommer: Anni Jensen

 

KSS Herlufmagle den 3-10-2015

Babyklasse: SL Plac. 2

Dommer: Jan Sonne-Schmidt

 

KSS Herlufmagle den 4-10-2015

Babyklasse: SL Plac. 2

Dommer: Joakim Ohlsson, Sverige

 

DKK Skue i Års den 10-10-2015

Babyklasse: SL Plac. 2

Dommer: Svein Bjørnes

 

DKK Herning den 31-10-2015

Babyklasse: L

Dommer: Asta Maria Gudbergsdottir

 

DKK Herning den 1-11-2015

Babyklasse: SL

Dommer: Zeferino Jose C. Silva

 

DKK Sæby den 14-11-2015

Hvalpeklasse: SL, BIM

Dommer: Daniela Risdan, Slovenien

 

KSS Middelfart den 22-11-2015

Hvalpeklassen: L

Dommer: Bo Lasthein Andersen

 

Juleskue DKK Kreds 5 Billund den 6-12-2015

Hvalpeklassen: SL, BIM-Hvalp

Dommer: Helle Bekker

 

Happy New Year Show den 9-1-2016

Hvalpeklasse: SL, BIM-hvalp

Dommer: Inga Bonnez

 

Vinterskue i Nørager den 16-1-2016

Hvalpeklasse: SL, BIM-hvalp

Dommer: Kerstin Nilsson

 

Vinterskue Nykøbing Mors den 30-1-2016

Hvalpeklasse: SL, BIM-hvalp

Dommer: Mette Sørum, Danmark

 

DKK Fredericia den 13-2-2016

Juniorklasse: Excellent, 3. bedst juniorhan

Dommer: Jeanette Ammentorp Bengtsen

 

 

♥ KSS Odense den 20-3-2016, 2 juniorcert ♥ en dejlig dag ♥

KSS Odense 1. udstilling den 20-3-2016

Juniorklasse: Excellent med CK, Juniorcert, BIM-junior

Dommer: Kitty Sjong

 

KSS Odense 2. udstilling den 20-3-2016

Juniorklasse: Excellent med CK, Juniorcert, BIR-junior

Dommer: Karin Bernardis, Østrig

 

Påskeskue Kreds 4 Vamdrup den 24-3-2016

Juniorklassen: Excellent, BIM-junior

Dommer: Tina Toft Bergstrøm

 

DKK Kreds 9 Skue Holstebro den 5-5-2016

Juniorklassen: Excellent, 2. bedst juniorhan

Dommer: Kim Bay, Danmark

 

KSS Gørlev den 14-5-2016

1. udstilling

Juniorklassen: Excellent med CK, Plac. 2

Dommer: Hans Almgren

 

KSS Gørlev den 14-5-2016

2. udstilling

Juniorklassen: Excellent, Plac. 3

Dommer: Leos Jancik

 

KSS Gørlev den 15-5-2016

3. udstilling

Juniorklassen: Excellent, Plac. 4

Dommer: Niksa Lemo

 

KSS Gørlev den 15-5-2016

4. udstilling

Juniorklassen: Excellent med CK, Plac. 1 med juniorcert, 4. bedst han

Dommer: Bengt-Åke Bogren

 

DKK Køge den 16-5-2016

Juniorklassen: Excellent med CK, Plac. 2

Dommer: Jurate Butkiene

 

DKK Vejen den 10-6-2016

Juniorklassen: Very Good, Plac. 2

Dommer: Kresten Scheel

 

DKK Vejen den 11-6-2016

Juniorklassen: Excellent med CK, Plac. 1, BIK 3, Res. Cert

Dommer: Valerie Joan Hutton

 

DKK Vejen den 12-6-2016

Juniorklassen: Excellent, Plac. 4

Dommer: Kurt Nilsson

 

DKK Vamdrup 2016 ♥

DKK Vamdrup den 20 august 2016

Juniorklassen: Excellent

Dommer: Lotte Jørgensen

 

DKK Ballerup den 18 september 2016

Juniorklassen: Excellent

Dommer: Marie K. Due Petersen

 

KSS Herlufmagle den 8 oktober 2016

Juniorklassen: Excellent

Dommer: Rune Lysgård

 

KSS Herlufmagle den 9 oktober 2016

Juniorklassen: Very Good

Dommer: Brigita Kremser

 

DKK Herning den 5 november 2016

Mellemklassen: Very Good, Plac. 2

Dommer: Rainer Jacobs

 

DKK Herning den 6 november 2016

Mellemklassen: Excellent med CK, Plac. 1

Dommer: Jussi Liimatainer

 

KSS Middelfart den 27 november 2016

Mellemklassen: Excellent med CK, Plac. 1

Dommer: Lillian Lleton

 

DKK Fredericia den 11 februar 2017

Mellemklasse:Very Good, place 4

Dommer: Birgitta Svarstad

 

KSS Hedensted den 5 marts 2017 1- uds

Mellemklassen: Excellent, place 2

Dommer: Jeanette Ammentorp Bengtsen

 

KSS Hedensted den 5 marts 2017 2. uds

Mellemklassen: Excellent, Place 4

Dommer: Svein Bjørnes

 

DKK Skue Holstebro den 25 maj 2017

Åben Klasse:Excellent, place 1

Dommer: Kevin Brown

 

DKK Fredericia den 10 februar 2018

Åben Klasse: Excellent

Dommer: Jan Sonne-Schmidt

 

KSS Hedensted 1. udstilling 4marts 2018

Åben klasse: Excellent med CK, bedst åben han

Dommer:Jse Zijlmans

 

KSS Hedensted 2. udstilling 4 marts 2018

Åben klasse: Excellent, 4. bedst åben han

Dommer: Bo Lasthein Andersen