KSS Strøby den 23-3-2014

Baby klasse: SL, Plac 3

Dommer.: Kerstin Nilsson, Danmark

 

Påskeskue Lunderskov, Kreds 4 den 12-4-2014

Baby klasse. SL, Plac. 1, BIM-baby

Dommer.: Bo Lasthein Andersen, Danmark

 

DKK Roskilde den 10-5-2014

Hvalpeklassen, SL, BIR-hvalp

Dommer.: Nils Molin. Sverige

 

DKK Roskilde den 11-5-2014

Hvalpeklassen, L

Dommer.: Birte Scheel, Danmark

 

DKK Hedensted den 17-5-2014

Hvalpeklasse: SL, Plac. 1, BIR-hvalp

Dommer.: Iuza Beradze, Tjekkiet

 

DKK Kreds 7 Vadumskuet den 24-5-2014

Hvalpeklasse: SL, Plac 1, BIR-hvalp

Dommer.: Rudi Brandt, Danmark

 

DKK Kreds 9 Kr. Himmelfartsskue den 29-5-2014

Hvalpeklasse: SL, Plac. 2

Dommer.: Mette Aunsbjerg, Danmark

 

KSS Gørlev 1. udstilling den 7-6-2014

Hvalpeklasse: SL, Plac. 1, BIR-Hvalp

Dommer: Rafal First, Polen

 

KSS Gørlev 2. udstilling den 7-6-2014

Hvalpeklasse: SL, Plac. 1, BIR-hvalp

Dommer: Janusz Opara, Polen

 

KSS Gørlev 3. udstilling den 8-6-2014

Hvalpeklasse: SL, Plac. 1, BIR-Hvalp

Dommer: Krystyna Opara, Polen

 

KSS Gørlev 4. udstilling, den 8-6-2014

Hvalpeklasse: SL, Plac. 1 BIR-hvalp

Dommer: Marie Thorpe, Irland

Tri-Tzu's Charming Angelboy Bedst hvalp KSS 2014

DKK Vejen den 21-6-2014

Hvalpeklasse: SL, Plac. 2

Dommer: Roberto Schill, Rumænien

 

DKK Vejen den 22-6-2014

Hvalpeklasse: L, Plac. 2

Dommer: Lisbeth Campbell, Norge

 

DKK National i Århus den 24-8-2014

Juniorklassen: Excellent med CK, Plac. 1, Bedst i køn plac 4,

Dommer: C.E. Cartledge, England

 

Very Special Summershow i Vamdrup den 30-8-2014

Juniorklassen: Excellent plac 1, BIM-junior

Dommer: Daniela Risdan, Slovenien

 

Ålborg Skue den 7-9-2014

Juniorklasse: Excellent, Plac. 1, BIM

Dommer: Michael Laub, Danmark

 

DKK Hillerød den 21-9-2014

Juniorklassen: Very Good

Dommer: Maria G. C. Veiga, Portugal

 

Gallaskue i Årslev den 27-9-2014

Juniorklassen, Excellent, Plac. 2

Dommer: Marianne Baden, Danmark

 

Efterårsskue i Billund den 28-9-2014

Juniorklassen, Excellent, Plac. 2

Dommer: Mette Maj Lindorff, Danmark

 

KSS Herlufmagle den 11-10-2014

Juniorklassen, Excellent med CK, Plac. 3

Dommer: Åsa Andersson

 

KSS Herlufmagle den 12-10-2014

Juniorklassen, Very Good

Dommer: Carsten Birk

 

DKK Skue i Sæbe den 25-10-2014

Juniorklassen, Excellent, Plac. 1, BIM

Dommer: Inga Bonnez

 

DKK Herning den 1-11-2014

Juniorklassen, Excellent med CK, Plac. 2

Dommer: Stephanie Walsh, Irland

 

DKK Herning den 2-11-2014

Juniorklasse, Very Good, Plac. 4

Dommer: Joyce Crawford-Manton, Irland

 

 

Happy New Year Show DKK Kreds 6 Gjern den 10-1-2015

Juniorklassen: Excellent, Plac.1, 2. bedst han

Dommer: Jesper Ravn, Danmark

 

Vinterskue DKK Kreds 7 Nørager den 17-1-2015

Juniorklassen: Excellent, Plac 1, BIM

Dommer: Sue Dykes, Skotland

 

Vinterskue DKK Kreds 9 Nykøbing Mors den 24-1-2015

Juniorklassen: Excellent, Plac.1

Dommer: Vibeke Rørdam, Danmark

 

DKK Int. Dogshow i Fredericia den 8-2-2015

Juniorklassen: Very Good

Dommer: Hanne Laine Jensen, Danmark

 

Forårsskue DKK Kreds 5 Brædstrup den 8-3-2015

Juniorklassen: Excellent, Plac. 1, 2. bedst han

Dommer: Lilian Christensen, Danmark

 

KSS Strøby den 28-3-2015

Juniorklassen: Very Good, Plac. 2

Dommer: August De Wilde

 

DKK Roskilde den 25-4-2015

Juniorklassen: Very Good, Plac. 3

Dommer: Karl-Erik Johansson

 

DKK Roskilde den 26-4-2015

Juniorklassen: Excellent, Plac. 3

Dommer: Tomas Rohlin, Danmark

 

DKK Skue i Billund den 13-9-2015

Mellemklasse: Excellent m/CK Plac. 1 BIM

Dommer: Leif Lehmann Jørgensen

♥ Juleskue Billund 2015, BIR, Nr. 1 i Gr. 9, BIS 7 ♥

Juleskue DKK Kreds 5 Billund den 6-12-2015

Åben Klasse: Excellent, BIR, Nr. 1 i Gr. 9, BIS 7

Dommer: Helle Bekker

 

Happy New Year Show den 9-1-2016

Åben klasse: Excellent Plac 2

Dommer: Inga Bonnez

 

Vinterskue i Nørager den 16-1-2016

Åben klasse: Excellent, BIM

Dommer: Kerstin Nilsson

 

Vinterskue Nykøbing Mors den 30-1-2016

Åben klasse: Excellent, BIM

Dommer: Mette Sørum, Danmark

 

Påskeskue Kreds 4 Vamdrup den 24-3-2016

Åben klasse: Excellent, BIM-åben

Dommer: Tina Toft Bergstrøm

 

DKK Kreds9 Skue Holstebro 5-5-2016

Åben klasse: Excellent, 2. bedst åben han

Dommer. Kim Bay, Danmark

 

Nytårs Show Gjern den 8 januar 2017

Åben Klasse: Excellent, BIR, Bedst i gr. 9, BIS 5

Dommer: Mette Sørum

 

DKK Skue Nørager den 18-2-2017

Åben klasse: Excellent, BIR, BIS3-åben

Ved dommer: Lone Wandel

 

DKK Skue Kolding den 18-3-2017

Åben klasse: Excellent, 2. bedst åben han

Ved dommer: Istvan Csik

 

DKK National Års den 14-4-2017

Åben klasse: Excellent med CK, bedst åben, 2. bedst han med CERT

Dommer: Markku Kipinä, Finland

 

KSS Gørlev den 12 maj 2017 1. uds

Åben klasse: Very Good

Dommer: Gabriele Runge, Tyskland

 

KSS Gørlev den 12 maj 2017 2. uds

Åben Klasse: Very Good

Dommer: Zlatko Jojkic

 

KSS Gørlev den 13 maj 2017 1.uds

Åben Klasse: Excellent, place 2

Dommer: Bente Marker

 

KSS Gørlev den 13 maj 2017 2. uds

Åben Klasse: Veryg Good, Place 3

Dommer: Frank Kane

 

DKK Vejen den 10 juni 2017

Åben Klasse: Very Good, Place 3

Dommer: Leif Lehmann Jørgensen

 

DKK Vejen den 11 juni 2017

Åben Klasse: Very Good Place 4

Dommer: Liliane De Ridder-Onghena

 

DKK Ballerup den 23 september 2017

Åben klasse: Excellent med CK, Place 1

Dommer: Juha Putkonen

 

DKK Herning den 5 november 2017

Åben Klasse: Very Good

Dommer: Marja Talvitie

Tri-Tzu's Charming Angelboy DKK Herning den 5 november 2017