DKK National Udstilling i Varde den 29-8-2015

Babyklasse: SL Plac. 3

Dommer: Roger Vanhoenacker

 

DKK Skue i Billund den 13-9-2015

Babyklasse: SL Plac. 1 BIM-Baby

Dommer: Leif Lehmann Jørgensen

 

DKK International udstilling i Hillerød den 19-9-2015

Babyklasse: SL Plac. 2

Dommer: Anni Jensen

 

KSS Herlufmagle den 3-10-2015

Babyklasse: SL Plac. 2

Dommer: Jan Sonne-Schmidt

 

KSS Herlufmagle den 4-10-2015

Babyklasse: SL Plac. 1 BIR-Baby

Dommer: Joakim Ohlsson, Sverige

 

DKK Skue i Års den 10-10-2015

Babyklasse: SL Plac. 1 BIM-Baby

Dommer: Svein Bjørnes

 

DKK Herning den 31.10-2015

Babyklasse: SL, Plac. 3

Dommer: Asta Maria Gudbergsdottir

 

DKK Herning den 1-11-2015

Babyklasse: SL, Plac. 3

Dommer: Zeferino Jose C. Silva

Sæby 2015

DKK Sæby den 14-11-2015

Hvalpeklasse: SL, BIR, BIS4-Hvalp

Dommer: Daniela Risdan, Slovenien

 

KSS Middelfart den 22-11-2015

Hvalpeklassen: SL, BIR-Hvalp

Dommer: Bo Lasthein Andersen

 

Juleskue DKK Kreds 5 Billund den 6-12-2015

Hvalpeklassen: SL, 2. bedst hvalpetæve

Dommer: Helle Bekker

 

Happy New Year Show den 9-1-2016

Hvalpeklasse: SL, BIR-hvalp

Dommer: Inga Bonnez

 

Vinterskue i Nørager den 16-1-2016

Hvalpeklasse: SL, BIR-hvalp

Dommer: Kerstin Nilsson

 

Vinterskue Nykøbing Mors den 30-1-2016

Hvalpeklasse: SL, BIR-hvalp

Dommer: Mette Sørum, Danmark

 

DKK Fredericia den 13-2-2016

Juniorklasse: Excellent

Dommer: Jeanette Ammentorp Bengtsen

 

♥ KSS Odense den 20-3-2016, det blev til 1 juniorcert ♥ en dejlig dag ♥

KSS Odense 1. udstilling den 20-3-2016

Juniorklasse: Excellent med CK, juniorcert, BIR-juniorDommer: Kitty Sjong

 

KSS Odense 2. udstilling den 20-3-2016

Juniorklasse: Excellent, 2. bedst juniortæve

Dommer: Karin Bernardis, Østrig

 

Påskeskue Kreds 4 Vamdrup den 24-3-2016

Juniorklasse: Excellent, BIR-junior

Dommer: Tina Toft Bergstrøm

 

DKK Kreds 9 Skue Holstebro den 5-5-2016

Juniorklasse: Excellent, BIR-junior

Dommer: Kim Bay, Danmark

 

KSS Gørlev den 14-5-2016

1. udstilling

Juniorklasse: Excellent, Plac. 3

Dommer: Hans Almgren

 

KSS Gørlev den 14-5-2016

2. udstilling

Juniorklasse: Excellent

Dommer: Leos Jancik

 

KSS Gørlev den 15-5-2016

3. udstilling

Juniorklasse: Excellent, Plac. 4

Dommer: Niksa Lemo

 

KSS Gørlev den 15-5-2016

4. udstilling

Juniorklasse. Excellent, Plac. 4

Dommer: Bengt-Åke Bogren

 

DKK Køge den 16-5-2016

Juniorklasse: Excellent med CK, Plac. 1, 4. bedst tæve med Res. Cert

Dommer: Juraye Butkiene

 

DKK Vejen den 10-6-2016

Juniorklassen: Excellent med CK, Plac. 1.

Dommer: Kresten Scheel

 

DKK Vejen den 11-6-2016

Juniorklassen: Excellent, Plac. 3

Dommer: Valerie Joan Hutton

 

DKK Vejen den 12-6-2016

Juniorklassen: Excellent, Plac. 1, Kval til CRUFT 2017

Dommer: Kurt Nilsson

 

KSS Vejen den 22-7-2016

Juniorklassen: Very Good

Dommer: Stanley Shen

 

KSS Vejen den 24-7-2016

Juniorklassen: Excellent

Dommer: Andi Hudono

 

DKK National Års den 14-4-2017

Mellemklassen: Excellent med CK, bedst mellem, 3. bedst tæve

Dommer: Markku Kipinä, Finland

 

KSS Gørlev