Efterårsskue Billund den 25-9-2011
Babyklasse, SL, Plac. 1
Dommer: Tina Toft Bergstrøm

KSS Gørlev den 1-10-2011
Babyklasse, SL, Plac. 1, BIR Baby, BIS 4
Dommer: Yochai Barak, Israel

KSS Gørlev den 2-10-2011
Babyklasse, SL, Plac. 2
Dommer: Annette Bystrup, Danmark

KSS Middelfart den 20-11-2011
Babyklasse, SL, Plac. 1 BIR Baby
Dommer: Kresten Scheel, Danmark

Skue Spøttrup den 26-11-2011
Babyklasse, SL, Plac. 1 BIR Baby. BIS 2
Dommer: Erling Kjær Pedersen

Nytårsskue Gjern den 14-1-2012
Hvalpeklasse, SL, Plac. 1, BIM hvalp
Dommer: Jan Sonne-Schmidt

Skue Nykøbing Mors den 28-1-2012
Hvalpeklasse, SL, Plac. 1, BIR Hvalp, BIS 2
Dommer: Susanne Ringberg Evers

Skue Sortebakkehallen Nørager den 4-2-2012
Hvalpeklassen, SL,BIR hvalp, BIS 2
Dommer.: Lene K. Jakobsen

DKK Fredericia den 12-2-2012
Hvalpeklassen, SL, BIR hvalp
Dommer.: Anni Jensen


Forårsskue i Brædstrup den 11-3-2012
Hvalpeklasse, SL Bir Hvalp
Dommer.: Bo Lasthein Andersen


KSS Strøby 18-3-2012
Hvalpeklassen, L
Dommer.: Ole Staunskjær


DKK Kreds 4 Forårsskue i Christiansfeldt
Juniorklassen, Excellent, Plac. 3
Dommer.: Erling Kjær Pedersen


DKK Roskilde den 5-5-2012
Juniorklassen, Good,
Dommer.: Jos Dekker, Holland


KSS Skalborg den 26-5-2012
Juniorklassen, Excellent, Plac. 4
Dommer.: Antonio Di Lorenzo, Italien

KSS Skalborg den 26-5-2012
Juniorklassen, Very Good
Dommer.: Carole Garhöfer, Østrig

DKK Skalborg den 28-5-2012
Juniorklassen, Very Good, Plac 3
Dommer.: Carsten Birk, Danmark


DKK Ballerup 16-6-2012
Juniorklasse, Excellent med CK, plac. 1, bik 4, res. cert
Dommer.: Charlotte Patterson, USA

DKK Ballerup 17-6-2012
Juniorklasse, Very Good, Plac. 1
Dommer.: Michael Leonard, Irland


DKK Kreds 6 sommerskue Sabro den 23-6-2012
Juniorklassen, Excellent, Plac. 1, bik 2
Dommer.: Susan Whitelock, England


KSS Vejen den 27-7-2012
Juniorklassen, Very Good
Dommer.: Kerstin Nilsson, Danmark

KSS Vejen den 28-7-2012
Juniorklassen, Excellent, Plac. 3
Dommer.: Marie Petersen, Danmark

KSS Vejen den 29-7-2012
Juniorklassen, Excellent med CK, Plac. 2
Dommer.: Bente Marker, Australien


DKK Kreds 6 Århus den 26-8-2012
Juniorklasse, Excellent, Plac 3.
Dommer.: Leif-Hermann Wilberg, Norge


DKK Vejen den 15-9-2012
Juniorklasse, Excellent, Plac. 3
Dommer.: Krystyna Opara, Polen

DKK Vejen den 16-9-2012
Juniorklasse, Very Good, Plac. 3
Dommer.: Steven Seymour, Australien

DKK Skue Kreds 7 Sæby den 22-9-2012
Juniorklassen, Excellent, Plac 1
Dommer.: Kim Bay, Danmark

DKK Skue Kreds 5 Billund den 23-9-2012
Juniorklasse, Excellent, Plac 1
Dommer.: Mette Sørum, Danmark


KSS Herlufmagle den 13-10-2012
Juniorklassen, Excellent med CK, Plac. 2
Dommer.: Jussi Liimatainen, Finland

KSS Herlufmagle den 14-10-2012
Juniorklassen, Excellent, Plac. 4
Dommer.: Natasa Blanusa, Kroatien

KSS Herlufmagle den 13 og 14 oktober 2012

DKK Herning den 3-11-2012
Juniorklassen, Excellent, Plac. 2
Dommer.: Frode Jevne, Norge

DKK Herning den 4-11-2012
Juniorklassen, Excellent, Plac. 3
Dommer.: Jo Schepers, Holland


Juleskue i Brørup Kreds 4 den 18-11-2012
Juniorklasse, Excellent, Plac. 3
Dommer.: Rudi Brandt, Danmark


Juleskue i Spøttrup Kreds 9 den 24-11-2012
Juniorklasse, Very Good
Dommer.: Svein Bjørnes

KSS Middelfart den 25-11-12
Juniorklasse, Excellent med CK, Plac. 2
Dommer.: Karin Bernardis, Østrig

Juleskue i Blåhøj kreds 11 den 2-12-2012
Juniorklassen, Excellent, Plac. 1, Bedst i køn plac. 1 BIR
Dommer.: Michael Laub, Danmark


Happy New Year Show, Kreds 6 den 5-1-2013
Mellemklasse, Excellent, Plac 1, 2. bedst tæve
Dommer.: Sue Dykes, England

DKK Fredericia, den 9-2-2013
Mellemklasse, Very Good, Plac 3
Dommer.: Henrik Johansson, Sverige

KSS Fredericia, den 16-3-2013
Mellemklasse, Excellent med CK, Plac 1
Dommer.: Martin Baskaran Soto, Spanien

KSS Fredericia, den 17-3-2013
Mellemklasse, Excellent med CK, Plac 1
Dommer.: Linda Mills, Irland

DKK Roskilde den 4-5-2013
Mellemklasse, Very Good, Plac. 3
Dommer.: Alberto Cuccillato, Italien

DKK Roskilde den 5-5-2013
Mellemklasse, Very Good, Plac. 2
Dommer.: Florence Fahey, Irland

Kr. Himmelfarts Skue Holstebro den 9-5-2013
Mellemklasse, Excelent, Plac. 1, BIS1
Dommer.: Jan Sonne-Schmidt, Danmark

DKK Kreds 3 Svendborg den 18-5-2013
Mellemklassen, Excellent med CK, Plac. 1
Dommer.: Annette Bystrup, Danmark

KSS Gørlev den 25-5-2013
Mellemklasse, Excellent med CK, Plac 1
Dommer.: Norman Deschuymere, Belgien

KSS Gørlev den 26-5.2013
Mellemklasse, Excellent med CK, plac. 1, Bedst i køn 4
Dommer.: Rodi Hübenthal, Norge

DKK Vejen den 15-6-2013
Mellemklasse, Excellent med CK, Plac. 1, Bedst i køn 2, CAC, Res. Cacib
Dommer.: Joyce O'conner, Irland

DKK Vejen den 15 juni 2013. Rose får sit første Cert

DKK Sommerskue Sabro kreds 6 den 22-6-2013
Mellemklasse, Excellent, Plac. 1, Bedst i køn 1, BIM
Dommer.: Teresa Killick, England


DKK Kreds 4 Very Special Summershow i Vejen den 11-8-2013
Åben klasse, Excellent, Plac 1
Dommer.: Gunnar Nyman, Danmark


Vendelbotræf den 31-8-2013
Åben klasse. Excellent, BIR
Dommer.: Annette Bystrup


DKK Ballerup den 22-9-2013
Åben klasse. Excellent med CK, Plac. 1. 4. bedst tæve, res. cert
Dommer.: Birgit Seloy, Danmark


KSS Herlufmagle den 28-9-2013
Åben klasse. Excellent med CK. Plac. 1
Dommer.: Ligita Zake, Letland

KSS Herlufmagle den 29-9-2013
Åben klasse. Excellent med CK, Plac. 2
Dommer.: Maja Korosec, Slovenien


Happy New Year Show i Gjern den 4-1-2014
Åben Klasse. Excellent, Plac. 1. 2. bedst tæve
Dommer.: John Essenhigh, England

Vinterskue i Nykøbing Mors den 25-1-2014
Åben Klasse: Excellent, BIR, BIS 1 i ÅK. Nr. 4 i Bedst I Show
Dommer: Alex Krasilnikoff, Danmark

Vinterskue i Nørager den 1-2-2014
Åben klasse: Excellent. nr. 1 i åben. 2. bedst tæve, BIS 4 i ÅK
Dommer: Jan Sonne-Schmidt, Danmark

DKK Fredericia den 8-2-2014
Åben klasse: Excellent, Plac. 2
Dommer: Hans Boelaars, Holland

KSS Strøby den 23-3-2014
Åben klasse: Excellent med CK. Plac. 2
Dommer.: Lillian Lleton

Påskeskue Lunderskov, Kreds 4 den 12-4-2014
Åben klasse: Excellent, Plac. 1, BIR-Åben, BIS 4
Dommer.: Bo Lasthein Andersen

DKK Roskilde den 10-5- 2014
Åben klasse: Very Good, Plac. 2
Dommer.: Nils Molin, Sverige

DKK Roskilde den 11-5-2014
Åben Klasse: Excellent med CK. Plac. 1
Dommer.: Birte Scheel, Danmark

DKK Hedensted den 17-5-2014
Åben klasse: Excellent, Plac. 2
Dommer.: Iuza Beradze, Tjekkiet

DKK Kreds 7 Vadumskuet den 24-5-2014
Åben Klasse: Excellent, Plac. 1. Bedst åben tæve. BIR
Dommer.: Rudi Brandt, Danmark

DKK Kreds 9 Kr. Himmelfartsskue den 29-5-2014
Åben Klasse: Very Good
Dommer.: Mette Aunsbjerg


KSS Gørlev 1. udstilling den 7-6-2014
Åbenklasse: Excellent med CK, Plac. 2
Dommer: Rafal First, Polen

KSS Gørlev 2. udstilling den 7-6-2014
Åbenklasse: Excellent, Plac. 2
Dommer: Janusz Opara, Polen

KSS Gørlev 3. udstilling den 8-6-2014
Åbenklasse: Excellent, Plac. 2
Dommer: Krystyna Opara, Polen

KSS Gørlev 4. udstilling den 8-6-2014
Åbenklasse: Excellent, Plac. 2
Dommer: Marie Thorpe, Irland

DKK Vejen den 21-6-2014
Åbenklasse: Excellent
Dommer: Roberto Schill, Rumænien

DKK Vejen den 22-6-2014
Åbenklasse: Excellent med CK,Plac. 1, bik 1, BIM, CAC, CACIB, Kval til CRUFT 2015
Dommer: Lisbeth Campbell, Norge

DKK Vejen den 22 juni 2014, Rose får sit 2. cert

DKK National i Århus den 24-8-2014

Åben klasse: Excellent med CK, Plac 2, bedst i køn plac 4.

Dommer: C.E. Cartledge, England

 

Very Special Summershow i Vamdrup den 30-8-2014

Åben klasse: Excellent plac. 1.

Dommer: Daniela Risdan, Slovenien

 

Ålborg Skue den 7-9-2014

ÅbenKlasse: Excellent, Plac. 1, BIR, BIS2 i åben, BIS3 i gruppe 9

Dommer: Michael Laub, Danmark

 

DKK Hillerød den 21-9-2014

Åbenklasse: Excellent

Dommer: Maria G. C. Veiga, Portugal

 

Gallaskue i Årslev den 27-9-2014

Åbenklasse, Excellent, Plac. 1, Beds i køn 3

Dommer: Marianne Baden, Danmark

 

Efterårsskue i Billund den 28-9-2014

Åbenklasse, Excellent, Plac. 1, Bedst i køn 1, BIR

Dommer: Mette Maj Lindorff, Danmark

 

KSS Herlufmagle den 11-10-2014

Åbenklasse, Excellent med CK

Dommer: Åsa Andersson

 

KSS Herlufmagle den 12-10-2014

Åbenklasse, Excellent

Dommer: Carsten Birk

 

DKK Skue i Sæby den 25-10-2014

Åbenklasse, Excellent, Plac. 3

Dommer: Inga Bonnez

 

DKK Herning den 1-11-201

Åbenklasse, Excellent med CK, Plac. 1, 3. bedst tæve

Dommer: Stephanie Walsh, Irland

 

DKK Herning den 2-11-2014

Åbenklasse, Very Good, Plac 4

Dommer; Joyce Crawford-Manton, Irland

Vi har haft så mange dejlige oplevelser med Rose ♥ I 2014 blev hun nr. 15 på KSS's liste over Årets Shih Tzu vinder

Happy New Year Show den 9-1-2016

Åben Klasse: Excellent, Plac. 1, . bedst tæve

Dommer: Inga Bonnez

 

Vinterskue i Nørager den 16-1-2016

Åben Klasse: Excellent, BIR, BIS4 åbenklasse

Dommer: Kerstin Nilsson

 

Vinterskue Nykøbing Mors den 30-1-2016

Åben klasse: Excellent, BIR

Dommer: Mette Sørum, Danmark

 

Påskeskue Kreds 4 Vamdrup den 24-3-2016

Åben klasse: Excellent, BIR-åben

Dommer: Tina Toft Bergstrøm

 

DKK Kreds 9 Skue Holstebro den 5-5-2016

Åben klasse: Excellent, BIR-åben

Dommer: Kim Bay, Danmark

 

KSS Gørlev den 14-5-2016

1. udstilling

Åben klasse: Excellent med CK, Plac. 3

Dommer: Hans Almgren

 

KSS Gørlev den 14-5-2016

2. udstilling

Åben klasse: Excellent med CK, Plac. 1

Dommer: Leoa Jancik

 

KSS Gørlev den 15-5-2016

3. udstilling

Åben klasse:  Excellent med CK, Plac. 1, 4. bedst i køn, med res. cert

Dommer: Niksa Lemo

 

KSS Gørlev den 18-5-2016

Åben klasse: Excellent med CK, Plac. 2

Dommer: Bengt-Åke Bogren

 

DKK Køge den 16-5-2016

Åben klasse: Excellent, Plac. 2

Dommer: Jurate Butkiene

 

DKK Vejen den 10-6-2016

Åben klasse: Excellent med CK, Plac. 1, BIK 2, RES. cert, RES. Cacib

Dommer: Kresten Scheel

 

DKK Vejen den 11-6-2016

Åben klasse: Excellent med CK, Plac. 1, BIK 3, CERT

Dommer: Valerie Joan Hutton

 

DKK Vejen den 12-6-2016

Championklassen: Excellent med CK, Plac. 1, BIK 1, BIM, CACIB, Kval til CRUFT 2017

Dommer: Kurt Nilsson

♥ DKK Vejen 2016 var fantastisk for vores dejlige Rose ♥ Rose fik sit sidste CERT og sluttede udstillingen som BIM ♥

KSS Vejen den 22 juli 2016

Championklasse: Excellent med CK, plac. 2, klubcert, 4. bedst tæve

Dommer: Stanley Shen

 

KSS Vejen den 24 juli 2016

Championklasse: Excellent med Ck, Plac. 4

Dommer: Andi Hudono

 

DKK Vamdrup den 20 august 2016

Championklassen: Excellent, Plac. 3

Dommer: Lotte Jørgensen

 

DKK Ballerup den 18 september 2016

Championklassen: Excellent. Plac. 4

Dommer: Marie K. Due Petersen

 

KSS Herlufmagle den 8 oktober 2016

Championklassen: Excellent med CK. Plac. 2. 2. bedst tæve

Dommer: Rune Lysgård

 

KSS Herlufmagle den 9 oktober 2016

Championklassen: Excellent med CK. Plac. 1

Dommer: Brigita Kremser

 

DKK Herning den 5 november 2016

Championklassen: Excellent med CK. Plac. 1, 2. bedst tæve med CACIB

Dommer: Rainer Jacobs

 

DKk Herning den 6 november 2016

Championklassen: Excellent

Dommer: Jussi Liimatainer

 

KSS Middelfart den 27 november 2016

Championklassen: Excellent med CK, Place. 2. 4. bedst tæve

Dommer: Lillian Lleton

 

DKK Fredericia den 11 februar 2017

Championklassen: Excellent med CK, Place 3, 4. bedst tæve

Dommer: Birgitta Svarstad

 

KSS Hedensted den 5 marts 2017 1. uds.

Championklassen: Excellent med CK, Place 2

Dommer: Jeanette Ammentorp Bengtsen

 

KSS Hedensted den 5 marts 2017 2. uds

Championklassen: Excellent med CK, Place 1, 3. bedst tæve

Dommer: Svein Bjørnes

 

KSS Næstved den 7 oktober 2017

Championklassen: Excellent med CK, Place 1, 3 bedst tæve

Dommer: Jean-Francois Vanaken

 

KSS Næstved den 8 oktober 2017

Championklassen: Excellent med CK, place 1, 2. bedst tæve

Dommer: Grace A. Godwin

 

DKK Herning den 4 november 2017

Championklassen: Excellent, Place 4

Dommer: Asta Maria Gudbergsdottir

 

Tri-Tzu's Asian Rose DKK Herning den 4 november 2017