KSS Vejen den 29-5-2010
Hvalpeklasse, SL, Plac. 3
Dommer: Annamaria Tarjan Ungarn

Skue Vadum den 12-6-2010
Hvalpeklasse, SL, Plac. 1
Dommer: Svein E. Bjørnes

Sommerskue Sabro den
Hvalpeklasse, SL, Plac. 2
Dommer: Lillian Christiansen

WDS 2010 Herning den 26-7-2010
Hvalpeklasse, SL, plac. 2
Dommer.: Luis Pintp Teixeira, Portugal

DKK Vejen den 18-8-2010
Juniorklassen, Very Good
Dommer: Herbert Heim, Tyskland

DKK Ballerup den 18-9-2010
Juniorklassen, Very Good, Plac 1
Dommer: Henrik Johansson, Sverige

Efterårsskue Billund den 26-9-2010
Juniorklassen, Excellent, Plac. 2
Dommer: Ann Jeanet Olsen

Nytårsskue Silkeborg den
Juniorklassen, Excellent, Plac. 2
Dommer: Bethan Evens

Vinterskue Nykøbing Mors den 29-1-2011
Juniorklassen, Excellent, Plac. 1
Dommer: Tomas Rohlin

DKK Fredericia den 12-2-2011
Juniorklasse, Very Good
Dommer: Petru Muntean, Rumænien

KSS Strøby den 19-3-2011
Juniorklassen, Excellent med CK, Plac. 1
Dommer: Helle Dan Pålsson, Danmark

KSS Tønder den 2-4-2011
Juniorklassen, Excellent med CK, Plac. 1
Dommer: Gert Christensen, Danmark

KSS Vejen den 28-5-2011
Mellemklassen, Excellent, Plac. 3
Dommer: Theo Leenen, Belgien

KSS Vejen den 29-5-2011
Mellemklassen, Very Good
Dommer: Carsten Birk, Danmark

KSS Grenå den 22-7-2011
Mellemklassen, Excellent med CK, Plac. 2
Dommer: Yvonne Meintjes, Sydafrika

KSS Grenå den 23-7-2011
Mellemklassen, Excellent, Plac. 2
Dommer: Edwina Thomas, Sydafrika

KSS Grenå den 24-7-2011
Mellemklassen, Very Good
Dommer: Terri Lyddon, USA

DKK Vejen den 28-7-2011
Mellemklassen, Very Good
Dommer: Rita Reyniers, Beligen

DKK Vejen den 29-7-2011
Mellemklassen, Excellent, Plac. 2
Dommer: Saija Juutilainen, Finland

DKK Vejen den 30-7-2011
Mellemklassen, Excellent med CK. Plac. 1 RES CERT
Dommer: Birgit Seloy, Danmark

DKK Vejen den 31-7-2011
Mellemklassen, Excellent, Plac. 2
Dommer: Hans Lehtinen, Finland

Skue Sæby den 10-9-2011
Mellemklassen, Excellent, Plac. 1, BIR
Dommer: Marie K. Due Petersen, Danmark

KSS Bjerringbro den 17-9-2011
Mellemklassen, Excellent med CK, Plac. 2
Dommer: Leif Lehmann Jørgensen, Danmark

Efterårsskue Billund den 25-9-2011
Mellemklassen, Excellent, Plac.1, BIR
Dommer: Tina Toft Bergstrøm

KSS Gørlev den 1-10-2011
Mellemklassen, Excellent, Plac. 1
Dommer: Yochai Barak, Isreal

KSS Gørlev den 2-10-2011
Mellemklassen, Excellent med CK, Plac. 1
Dommer: Annette Bystrup

DKK Herning den 5-11-2011
Åben klasse, Excellent med CK, Plac. 1
Dommer: Bengt-Åke Bogren, Sverige

DKK Herning den 6-11-2011
Åben klasse, Excellent, Plac. 4
Dommer: Juha Kares, Finland

KSS Middelfart den 20-11-2011
Åben klasse, Excellent, Plac. 1
Dommer: Kresten Scheel, Danmark

Juleskue i Spøttrup den 26-11-2011
Åben klasse, Excellent, Plac. 1
Dommer: Erling Kjær Pedersen

Nytårsskue i  Gjern den 14-1-2012
Åben klasse, Excellent, Plac. 1, BIM
Dommer: Jan Sonne-Schmidt

Vinterskue i Nykøbing Mors den 28-1-2012
Åben klasse, Excellent, Plac 1
Dommer: Susanne Ringberg Evers



Vinterskue i Nykøbing Mors den 28 januar 2012

Skue Sortebakkehallen Nørager den 4-2-2012
Åben klasse, Excellent, Plac. 1, BIM
Dommer. : Lene K. Jakobsen

DKK Fredericia den 12-2-2012
Åben klasse, Excellent, Plac. 4
Dommer.: Anni Jensen


Forårsskue i Brædstrup den 11-3-2012
Åben klasse, Excellent, plac. 1, BIM
Dommer.: Bo Lasthein Andersen


KSS Strøby 18-3-2012
Åben Klasse, Very Good, Plac. 3
Dommer.: Ole Staunskjær


DKK Kreds 4 Forårsskue i Christiansfeldt
Åben Klasse, Excellent, Plac.2
Dommer.: Erling Kjær Pedersen


DKK Roskilde den 5-5-2012
Åben Klasse, Very Good, Plac. 2
Dommer.: Jos Dekker, Holland

KSS Skalborg den 27-5-2012
Åben Klasse, Excellent med CK, Plac. 1, Bedst i køn 4, Res.cer
Dommer.: Andi Hudono, Indonesien

KSS Skalborg den 27-5-2012
Åben Klasse, Very Good, Plac. 5
Dommer.: Pero Bozhinovski, Makadonien

DKK Ballerup den 16-6-2012
Åben klasse, Very Good, Plac. 2
Dommer.: Charlotte Patterson, USA

DKK Ballerup den 17-6-2012
Åben klasse, Very Good, Plac 1
Dommer.: Michael Leonard, Irland

DKK Vejen den 15-9-2012
Åben klasse, Excellent, Plac. 4
Dommer.: Krystyna Opera, Polen

DKK Vejen den 16-9-2012
Åben klasse, Excellent, Plac. 4
Dommer.: Steven Seymour, Australien

DKK Skue Kreds 7 Sæby den 22-9-2012
Åben klasse, Excellent, plac. 1, BIM
Dommer.: Kim Bay, Danmark

DKK Skue Kreds 5 Billund den 23-9-2012
Åben klasse, Excellent, plac. 1, BIR
Dommer.: Mette Sørum, Danmark

KSS Herlufmagle den 13-10-2012
Åben klasse, Excellent med CK, Plac. 1, Bedst i køn 3. Res cert
Dommer.: Jussi Liimatainen, Finland

KSS Herlufmagle den 14-10-2012
Åben klasse, Excellent med CK, Plac. 1, Bedst i køn 4
Dommer.: Natasa Blanusa, Kroatien

KSS Herlufmagle den 13 og 14 oktober 2012

DKK Herning den 3-11-2012
Åben klasse, Excellent med CK, Plac. 5
Dommer.: Frode Jevne, Norge

DKK Herning den 4-11-2012
Åben Klasse, Very Good
Dommer.: Jo Scherpers, Holland


Juleskue Brørup Kreds 4 den 18-11-2012
Åben Klasse, Excellent, Plac. 1, bedst i køn 2.
Dommer.: Rudi Brandt, Danmark


Juleskue Spøttrup Kreds 9 den 24-11-2012
Åben Klasse, Excellent, Plac. 1
Dommer.: Svein Bjørnes

KSS Middelfart den 25-11-2012
Åben Klasse, Excellent med CK, Plac. 2 Bedst i køn plac. 4
Dommer.: Karin Bernardis, Østrig

Juleskue Blåhøj Kreds 11 den 2-12-2012
Åben Klasse, Excellent, Plac. 2
Dommer.: Michael Laub, Danmark


Happy New Year Show, Kreds 6 den 5-1-2013
Åben Klasse, Excellent, Plac 1, 3. bedst tæve
Dommer.: Sue Dykes, England

DKK Fredericia den 9-2-2013
Åben Klasse, Excellent, Plac 3
Dommer.: Henrik Johansson, Sverige

KSS Fredericia den 16-3-2013
Åben Klasse, Excellent, Plac 3
Dommer.: Martin Baskaran Soto, Spanien

KSS Fredericia den 17-3-2013
Åben Klasse, Excellent, Plac 3
Dommer.: Linda Mills, Irland


DKK Roskilde den 4-5-2013
Åben Klasse, Excellent, Plac. 4
Dommer.: Alberto Cuccillato, Italien

DKK Roskilde den 5-5-2013
Åben Klasse, Very Good, Plac. 4
Dommer.: Florence Fahey, Irland


DKK Kreds 3 Svendborg den 18-5-2013
Åben Klasse, Excellent med CK, Plac. 4
Dommer.: Annette Bystrup, Danmark


KSS Gørlev den 25-5-2013
Åben klasse, Excellent med CK, Plac. 1 Bedst i Køn 2, CAC
Dommer.: Norman Deschuymere, Belgien

KSS Gørlev den 26-5-2013
Åben klasse, Very Good, Plac. 3

Dommer.: Rodi Hübenthal, Norge

KSS Vejen den 19-7-2013
Åben Klasse, Excellent, Plac. 2
Dommer.: Zvi Kupferberg, Israel

KSS Vejen den 20-7-2013
Åben Klasse, Excellent med CK, Plac 1, Bedst i Køn 3, Res. cert
Dommer.: Jasna Matejcic, Kroatien

KSS Vejen den 21-7-2013
Åben Klasse, Excellent med CK, Plac. 4
Dommer.: Tino Pehar, Kroatien


DKK Kreds 11 National udstilling i Varde den 25-8-2013
Åben klasse, Excellent, Plac. 2
Dommer.: Paul Odenkirchen, Canada

Så er vores Prinsesse Akita tilbage i udstillingsringen ♥ Nytårs show i Gjern 2015

Happy New Year Show DKK Kreds 6 Gjern 10-1-2015

Åben Klasse: Excellent, Plac. 2

Dommer: Jesper Ravn,Danmark

 

Vinterskue DKK Kreds 7 Nørager den 17-1-2015

Åben Klasse: Excellent, Plac. 1, 2. bedst tæve

Dommer: Sue Dykes, Skotland

 

Vinterskue DKK Kreds 9 Nykøbing Mors den 24-1-2015

Åben Klasse: Excellent, Plac. 1, bedst tæve

Dommer: Vibeke Rørdam, Danmark

 

DKK Int. Dogshow i Fredericia den 8-2-2015

Åben Klasse: Excellent, Plac. 1

Dommer: Hanne Laine Jensen, Danmark

 

Forårsskue DKK Kreds 5 Brædstrup den 8-3-2015

Åben Klasse: Excellent, Plac. 1, 3. bedst tæve

Dommer: Lillian Christensen, Danmark

 

KSS Strøby den 28-3-2015

Åben Klasse: Very Good

Dommer: August De Wilde

 

DKK Roskilde den 25-4-2015

Åben Klasse: Excellent, Plac 3

Dommer: Karl-Erik Johansson

 

DKK Roskilde den 26-4-2015

Åben Klasse: Very Good

Dommer: Tomas Rohlin, Danmark

 

KSS Vejen den 18-7-2015

Åben Klasse: Excellent

Dommer: Nicon Chin, Singapore

 

KSS Vejen den 19-7-2015

Åben Klasse: Excellent

Dommer: Sean Delmar, Irland

 

DKK National udstilling i Varde den 29-8-2015

Åben Klasse: VG Plac. 3

Dommer: Roger Vanhoenacker

 

DKK Skue i Billund den 13-9-2015

Åben Klasse: Excellent m/CK Plac. 1 BIR

Dommer: Leif Lehmann Jørgensen

 

DKK International udstilling i Hillerød den 19-9-2015

Åben Klasse: Excellent m/CK Plac.4

Dommer: Tino Pehar

 

KSS Herlufmagle den 3-10-2015

Åben Klasse: Excellent plac. 4

Dommer: Jan Sonne-Schmidt

 

KSS Herlufmagle den 4-10-2015

Åben Klasse: Excellent

Dommer: Joakim Ohlsson, Sverige

 

DKK Herning den 31-10-2015

Åben Klasse: Excellent med CK, Plac. 2

Dommer: Vilmos Kardos

 

DKK Herning den 1-11-2015

Åben Klasse: Excellent, Plac. 2

Dommer: Zeferino Jose C. Silva

 

DKK Sæby den 14-11-2015

Åben klasse: Excellent, BIR

Dommer: Daniela Risdan, Slovenien

 

KSS Middelfart den 22-11-2015

Åben Klasse: Very Good, 3. bedst  åben tæve

Dommer: Bo Lasthein Andersen

 

Juleskue DKK Kreds 5 Billund den 6-12-2015

Åben klasse: Excellent, BIM

Dommer: Helle Bekker

 

DKK International udstilling i Fredericia den 13-2-2016

Åben klasse: Excellent, 4. bedst åben tæve

Dommer: Jeanette Ammen torp Bengtsen

 

KSS Odensen 1. udstilling den 20-3-2016

Åben klasse: Excellent med CK, 2. bedst åben tæve

Dommer: Kitty Sjong

 

KSS Odense 2. udstilling den 20-3-2016

Åben klasse: Excellent med CK, 2. bedst åben tæve

Dommer: Karin Bernardis, Østrig

 

♥ Byrstedgård Akita, KSS Odense den 20-3-2016 ♥

KSS Middelfart den 26 november 2017

Veteranklassen: Excellent, place 3

Dommer: Charlotte Høier