Kr. Himmelfartsskue Holstebro Kreds 9 9-5-2013

Babyklassen, SL Plac. 1 BIR Baby

Dommer.: Jan Sonne-Schmidt, Danmark

 

DKK Kreds 3 Svendborg den 18-5-2013

Babyklassen, SL Plac. 1, BIM Baby

Dommer.: Annette  Bystrup, Danmark

 

KSS Gørlev den 25-5-2013

Babyklassen, SL, Plac. 1, BIM Baby

Dommer.: Norman Deschuymere, Belgien

 

KSS Gørlev den 26-5-2013

Babyklassen, SL, Plac. 2

Dommer.: Rodi Hübenthal, Norge

 

DKK Vejen den 15-6-2013

Babyklasse, SL, Plac. 2

Dommer.: Joyce O'conner, Irland

 

Sommerskue Sabro kreds 6 den 22-6-2013

Baby klasse, SL, Plac. 1, BIR Baby

Dommer.: Teresa Killick, England

 

DKK Kreds 4 Very Special Summershow Vejen den 11-8-2013

Hvalpeklasse, SL, Plac 1, BIR hvalp

Dommer.: Gunnar Nyman, Danmark

 

DKK Kreds 11 National udstilling i Varde den 25-8-2013

Hvalpeklasse, L, Plac. 1

Dommer. : Paul Odenkirchen, Canada

 

Vendelbotræf i Frederikshavn den 31-8-2013

Hvalpeklasse, SL, BIR-hvalp, BIS 3 hvalp

Dommer.: Annette Bystrup

DKK Ballerup den 22-9-2013

Hvalpeklasse, SL, Plac. 2

Dommer.: Laurent Heinesche, Luxenbourg

 

KSS Herlufmagle den 28-9-2013

Hvalpeklasse, SL, Plac. 1. BIR-Hvalp, BIS 2

Dommer.: Ligita Zake, Letland

 

KSS Herlufmagle den 29-9-2013

Hvalpeklasse, SL, Plac. 2

Dommer.: Maja Korosec, Slovenien

KSS Herlufmagle den 28 september 2013. BIS 2 ♥

Happy New Year Show i Gjern den 4-1-2014

Juniorklasse: Excellent, Plac. 1. 3. bedst tæve

Dommer: John Essenhigh, England

 

Vinterskue i Nykøbing Mors den 25-1-2014

Juniorklasse: Excellent. Plac 1. BIS 3 i juniorklasse

Dommer: Alex Krasilnikoff, Danmark

 

Vinterskue i Nørager den 1-2-2014

Juniorklasse: Excellent, Plac 1, 3. bedst tæve

Dommer: Jan Sonne-Schmidt, Danmark

 

DKK Fredericia den 8-2-2014

Juniorklasse: Good

Dommer: Hans Boelaars, Holland

 

KSS Strøby den 23-3-2014

Juniorklassen: Excellent med CK, Plac 4

Dommer: Lillian Lleton, Danmark

 

Påskeskue Lunderskov, Kreds 4 den 12-4-2014

Juniorklassen, Excellent, Plac. 1, BIR-Junior

Dommer.: Bo Lasthein Andersen, Danmark

 

DKK Roskilde den 10-5-2014

Juniorklassen, Excellent, Plac 4

Dommer.: Nils Molin, Sverige

 

DKK Roskilde den 11-5-2014

Juniorklassen, Very Good

Dommer.: Birte Schell, Danmark

 

DKK Hedensted den 17-5-2014

Juniorklassen: Excellent. Plac. 2

Dommer.: Iuza Beradze, Tjekkiet

 

DKK Kreds 7 Vadumskuet den 24-5-2014

Juniorklasse: Excellent, Plac. 2

Dommer: Rudi Brandt, Danmark

 

DKK Kreds 9 Kr. Himmelfartsskue den 29-5-2014

Juniorklassen.: Very Good

Dommer: Mette Aunsbjerg, Danmark

 

Very Special Summershow i Vamdrup den 30-8-2014

Mellemklassen: Excellent, Plac 1

Dommer: Daniela Risdan, Slovenien

 

Ålborg Skue den 7-9-2014

Mellemklasse: Excellent, Plac. 1, BIS2 i Mellem

Dommer: Michael Laub, Danmark

 

Gallaskue i Årslev den 27-9-2014

Mellemklassen, Excellent, Plac. 1, Bedst i køn 2

Dommer: Marianne Baden, Danmark

 

Efterårsskue i Billund den 28-9-2014

Mellemklassen, Excellent, Plac. 1, Bedst i køn 2

Dommer: Mette Maj Lindorff, Danmark

 

KSS Herlufmagle den 11-10-2014

Mellemklasse, Excellent

Dommer: Åsa Andersson

 

KSS Herlufmagle den 12-10-2014

Mellemklasse, Very Good

Dommer: Carsten Birk

 

DKK Skue Sæby den 25-10-2014

Mellemklassen, Excellent, Plac. 1

Dommer: Inga Bonnez

 

DKK Herning den 1-11-20104

Mellemklassen: Excellent med CK, Plac. 2

Dommer: Stephanie Walsh, Irland

 

DKK Herning den 2-11-2014

Mellemklassen: Very Good, Plac. 2

Dommer: Joyce Grawford-Manton, Irland